„Ślub idealny”

 czyli jak nie stracić głowy na własnym ślubie

 

Dzień Ślubu to najpiękniejszy, najważniejszy i najbardziej wyczekiwany dzień w Waszym życiu niestety może okazać się też najbardziej stresujący. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, wręcz perfekcyjne i może takie być, gdy skorzystacie z kilku moich porad organizacyjnych, dzięki którym nerwowa atmosfera po prostu nie będzie miała racji bytu.

Udzielę Wam kilku rad dotyczących zarówno Dnia Ślubu, jak i czasu przed, abyście wszystko mogli dopiąć na ostatni guzik.

 

 

Musicie pamiętać, że tylko Wy wiecie jak powinien wyglądać Wasz wymarzony ślub i wesele, to Wy znacie dokładne godziny spotkań z makijażystką, fryzjerką, fotografem, świadkami czy kierowcą. Zanim nadejdzie ten wielki dzień a wraz z nim pośpiech i stres, usiądźcie i wspólnie zróbcie dokładny plan, z uwzględnieniem godzin spotkań i danych kontaktowych do poszczególnych osób. Powinniście również zrobić rozkład całego dnia, uwzględniając najważniejsze punkty tj. przygotowania, ślub, godzinę przyjazdu na salę, kolejność zabaw na oczepinach itd. Tak przygotowany plan powinniście przekazać świadkom, kierowcy, kamerzyście, orkiestrze lub Dj, a także mnie.

 

Często już podczas przygotowań w dniu ślubu lub w trakcie wesela, zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, które mają ogromny wpływ na samopoczucie Panny Młodej i Pana Młodego. Odprucie się guzika w koszuli Pana Młodego, oczko w rajstopach Panny Młodej, czy deszcz przy 30 stopniowym upale to najczęściej powtarzające się sytuacje w dniu Ślubu. Dlatego też poniżej przygotowałam dla Was listę rzeczy, które warto mieć w dniu Ślubu aby mieć wszystko pod kontrolą:

- duży parasol w stonowanych kolorach który uchroni Was od deszczu

 

- niezbędnik Panny Młodej zawierający: zapasową parę rajstop, agrafki, igłę i białe nici, plastry na odciski czy obtarte pięty, wsuwki do włosów i lakier aby móc poprawić fryzurę, błyszczyk do ust, płatki kosmetyczne, nawilżane chusteczki,  stoperan i  tabletki na ból głowy

 

- niezbędnik Pana Młodego zawierający: igłę i nici w kolorach koszuli i garnituru, zapasowe spinki do mankietów, chusteczki higieniczne, numery telefonów do kierowcy i świadków, zapasowa koszula

 

Najważniejszą radą jaką mogę Wam Młodej Parze udzielić jest to abyście w noc przed ślubem, porządnie się wyspali. Zdaję sobie sprawę że wtedy najbardziej rośnie napięcie i poziom stresu  osiąga maksimum ale gorąca relaksująca kąpiel z lampką wina lub szklanką melisy, na pewno pomoże Wam wcześniej położyć się spać, dzięki czemu unikniecie przekrwionych oczu i „worków” pod oczami :)

 

 

Zacznijmy od PRZYGOTOWAŃ

Przygotowania są zazwyczaj najbardziej stresującym momentem, bo nagle wszystkie potrzebne rzeczy znikają w niewyjaśnionych okolicznościach i nikt nie może ich odnaleźć, wszyscy biegają w popłochu bo czas już na przyjazd Pana Młodego, a tu jeszcze oczko w rajstopach. Zdecydowanie to nie wpływa pozytywnie ani na Wasze samopoczucie, ani na atrakcyjność zdjęć.

Dlatego też musicie pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 

Postarajcie się zmienić godzinę rozpoczęcia przygotowań, co najmniej o 30 minut wcześniej, ponieważ z doświadczenia wiem, iż przygotowanie fryzury ślubnej i robienie makijażu trwa zawsze dłużej niż podczas prób, a pośpiech przy tych czynnościach nie jest wskazany.

 

Jeśli przygotowania będę fotografowała u Was w domach, postarajcie się zapewnić mi jak największą przestrzeń usuwając z pomieszczenia zbędne rzeczy takie jak 6 ogromnych rzeźbionych krzeseł ;)

Zadbajcie również o swój komfort przestrzeni i spokój ducha, jeśli do założenia sukni potrzebne są tylko 2 osoby, to niech tylko one pomagają przy zakładaniu sukni, im więcej osób tym większy hałas i dezorganizacja

 

Zastanówcie się wcześniej i poinformujcie mnie, czy mam fotografować Pannę Młodą w bieliźnie w trakcie zakładania sukni czy nie, ponieważ unikniemy w ten sposób niezręcznej i stresującej sytuacji w dniu ślubu

 

Jeśli natomiast przygotowania Panny Młodej będę fotografowała w salonie piękności należy pamiętać o ładnym i praktycznym stroju -  rozpinana bluzka ułatwi jej zdjęcie bez naruszenia fryzury i roztarcia makijażu.

Zarówno suknia ślubna jak i garnitur powinny zostać wyjęte kilka godzin wcześniej z pokrowców aby uniknąć elektryzowania się ubrań

 

Pan Młody nie powinien golić się w dniu ślubu ponieważ mogą być widoczne podrażnienia, dlatego też aby skóra twarzy była wypoczęta i wyglądała jak najlepiej należy ogolić się wieczorem przed ślubem

 

Ostatnią istotną radą dla Pana Młodego jest aby nie wypychał niczym kieszeni garnituru, Wszystkie niezbędne rzeczy typu telefon komórkowy czy chusteczki należy powierzyć Świadkowi, ponieważ wypchane kieszenie będą powodowały odkształcanie się garnituru i jego gniecenie co będzie źle wyglądało zarówno w rzeczywistości jak i na zdjęciach

 

 

Jeśli to przeżyjecie to później pójdzie już z górki

Jednym z najistotniejszych punktów tego etapu jest Wasz przyjazd pod kościół. Para Młoda powinna podjechać pod wejście do kościoła jako ostatnia, co nie oznacza że jako ostatnia wyrusza z domu.  Musicie uwzględnić korki i starszą panią powolnie przechodzącą przez przejście :)  Najlepiej gdy Para Młoda przyjeżdża wcześniej w okolice kościoła i parkuje w pobliżu, czekając na znak od fotografa lub kamerzysty, że już można przyjeżdżać :)

 

Nie wysiadajcie z samochodu pośpiesznie. Gdy już podjedziecie, pomachajcie przez otwarte okno do swoich gości i dopiero wtedy spokojnie zacznijcie wysiadać, uważając na tren i welon :)

 

Jeszcze tylko „kilka” istotnych kwestii i możecie szaleć :)

Musicie ustalić z księdzem czy sami będziecie ruszali przed ołtarz, czy wyjdzie po Was ksiądz, a może Pan Młody ujrzy swą wybrankę dopiero pod ołtarzem, gdy zostanie poprowadzona przez Tatę?  W każdej z tych sytuacji Para Młoda powinna iść przed ołtarz powoli. Każdy z gości weselnych będzie mógł Wam się dokładnie przyjrzeć, a ja będę miała czas by uchwycić każde spojrzenie. Ustalcie również w jaki sposób powinny być ustawione krzesła Wasze i Świadków. Najbardziej korzystnym ustawieniem jest kształt litery V, ponieważ Wy będziecie dobrze widoczni dla wszystkich gości.

 

Często krewni zaproszeni na ślub po wejściu do kościoła wstydzą się zajmować pierwsze miejsca, co daje efekt pustego kościoła. Poproście rodziców aby pokierowali gośćmi, tak aby wszystkie ławki z przodu były zajęte.

 

Podczas ceremonii pamiętajcie żeby skupić się na sobie przecież to Wasz dzień – zupełnie nie zwracajcie na mnie uwagi.  Uśmiechajcie się do siebie i gości, jeśli macie ochotę płakać to płaczcie, trzymajcie się za ręce, lub patrzcie głęboko w oczy, przecież to Wasz ślub.

 

Na każdym Ślubie, więc pewnie i na Waszym znajdzie się Wujek który wprost pasjonuje się fotografią. Zapewne będzie chciał uwiecznić każdą chwilę Waszej ceremonii i kiedy to czytacie na pewno wiecie już o którym wujku mówię. Warto poprosić Go jeszcze przed Ślubem żeby fotografował z ławki ponieważ już wynajęliście profesjonalnego fotografa który uwieczni wszystkie najważniejsze chwile na Ślubie. Dzięki temu unikniemy zdjęć z wujkiem na pierwszym, drugim czy trzecim planie.

Z doświadczenia wiem, że goście chcieliby zobaczyć moment złączenia stułą Waszych dłoni oraz sam moment zakładania obrączek :) Gdy już podejdziecie do ołtarza i będziecie składać przysięgę małżeńską, zwróćcie się ku sobie, wtedy wszyscy goście będą dobrze widzieli zarówno Was i księdza.

Jako Nowożeńcy z kościoła wyjdźcie jako ostatni, pozwólcie aby wszyscy goście wyszli przed kościół  i przygotowali się do rzucania ryżu czy odpalenia tub z konfetti. Wy w tym czasie, możecie zmówić modlitwę  i złapać głęboki oddech, bo przed Wami szalona zabawa weselna do białego rana.

Jeśli chcielibyście zrobić zdjęcie grupowe przed kościołem, to najlepiej jest to zrobić przed rozpoczęciem składania życzeń, ponieważ macie pewność, że nikt wcześniej nie umknie do domu lub nie pojedzie od razu na salę :D

 

 

 

 

Zanim zatracicie się w tańcu i dobrej zabawie muszę Wam przypomnieć o paru ważnych kwestiach:

-Wy jako Nowożeńcy powinniście przyjechać na salę jako ostatni, tak aby wszyscy goście, fotograf i kamerzysta ślubny zdążyli dotrzeć na salę weselną przed Wami by móc Was przywitać.

 

-Zanim Wasze kieliszki wylądują na podłodze, zerknijcie czy przypadkiem, ktoś nie skrada się z tyłu i że macie wystarczającą ilość miejsca

 Oczepiny i tort są najistotniejszym punktem programu każdego wesela i każdej Parze Młodej zależy na ujęciu rzucania welonem czy muszką. Uprzedźcie orkiestrę czy wodzireja aby ustawił gości w rządku lub półkolu, wtedy rzucajcie prosto do tyłu a na pewno ktoś go złapie :)  W kwestii tortu, to jedyną radą jest abyście pierwsze kawałki podali rodzicom bez zbędnego pośpiechu.

 

 Na każdym weselu pojawia się jakiś wyjątkowy gość np. prababcia, dziadek  albo ukochana ciocia bez której to wesele nie mogłoby się odbyć. Jeśli chcielibyście abym wykonała dla Was pamiątkowe zdjęcia z tymi szczególnymi osobami, śmiało dajcie mi o tym znać w trakcie wesela, a znajdziemy odpowiednie miejsce i wykonamy cudowną pamiątkę:)

 

 

 

Już za kilka dni ślub Przygotowania Ślub Wesele Plener

ES KADR

KONTAKT

OFERTA

HOME

PORTFOLIO

PORADNIK

OPINIE

FAQ

BLOG

O AUTORCE

Poaradnik Ślubny

JUŻ PO ŚLUBIE… WIĘC NADSZEDŁ CZAS NA PROFESJONALNĄ PLENEROWĄ SESJĘ ZDJĘCIOWĄ

Do tej pory śmiejecie się z Wujka, który wpadł w tort i wspominacie Świadka, który zrobił Wam niezapomniany pokaz sztucznych ogni. Wprawdzie to już koniec tańców i wygłupów z gośćmi weselnymi, ale na szczęście nie koniec dobrej zabawy. Tak, właśnie z dobrą zabawą powinna kojarzyć Wam się plenerowa sesja ślubna.

 

Jestem otwarta na Wasze propozycje, więc jak już odetchniecie po weselu, zastanówcie się czy zostajemy przy wcześniejszych ustaleniach odnośnie tematu i miejsca sesji czy wpadło Wam mnóstwo szalonych pomysłów, które chcecie zrealizować :)  Pamiętajcie że chętnie pojadę z Wami nawet na drugi koniec świata żeby sprostać Waszym oczekiwaniom i stworzyć wspaniałe fotografie.

 

Zastanówcie się czego oczekujecie od sesji plenerowej, czy chcecie powiązać zdjęcia ślubne z Waszą pasją, pracą, a może chcecie stworzyć jakąś zupełnie nową szaloną historię? Jeśli nic Wam nie przyjdzie do głowy, to absolutnie się tym nie przejmujcie :D Przecież macie mnie, z wielką przyjemnością doradzę Wam i pomogę wybrać coś wyjątkowego. Razem stworzymy przepiękne fotografie.

 

Gdy już wszystko będziemy mieli ponownie potwierdzone, pomyślimy nad dodatkowymi rekwizytami i niezbędnymi rzeczami tj. wygodne buty do chodzenia w trakcie sesji :D Ważne jest, aby wszystko co będziemy zabierać było naprawdę niezbędne, ponieważ w trakcie sesji plenerowej wszystko musimy nosić, ja swój sprzęt a Wy swoje rekwizyty :) Jeśli chcielibyście aby na sesji plenerowej byli Wasi najbliżsi, lub macie ograniczony czas uprzedźcie mnie odpowiednio wcześniej, a wszystko zaplanujemy tak aby było idealnie jak w dniu Waszego Ślubu.

 

I ostatnia moja rada i najważniejsza w kwestii plenerowej sesji ślubnej – postarajcie się aby fryzura i makijaż Panny Młodej był idealny tak jak w dniu ślubu a Pan Młody uśmiechał się równie szeroko jak po pierwszym Waszym pocałunku.

 

Kontakt

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

SPOŁECZNOŚCIOWO:

fotografia ślubna ceny – artystyczne zdjęcia ślubne dla Młodej Panny

Developed by fotografiaslubnalodz.pl

Już za kilka dni ślub Przygotowania Ślub Wesele Plener
Poaradnik Ślubny
Już za kilka dni ślub Przygotowania Ślub Wesele Plener
Poaradnik Ślubny
Już za kilka dni ślub Przygotowania Ślub Wesele Plener
Już za kilka dni ślub Przygotowania Ślub Wesele Plener

„Ślub idealny”

 czyli jak nie stracić głowy na własnym ślubie

Poaradnik Ślubny
Już za kilka dni ślub Ślub Wesele Plener

„Ślub idealny”

 czyli jak nie stracić głowy na własnym ślubie

Przygotowania
Poaradnik Ślubny
Kontakt