Czyli co ciekawego piszczy

w branży ślubnej i fotograficznej.

ES KADR

KONTAKT

OFERTA

HOME

PORTFOLIO

PORADNIK

OPINIE

FAQ

BLOG

O AUTORCE

Aktualności

Ślub w plenerze?

To możliwe, ale i bardzo kłopotliwe…

 

 

Kto nie marzy o zorganizowaniu własnego ślubu w plenerze niczym rodem z filmów USA.

Każdemu marzy się ślub na plaży z pięknym widokiem na morze, na szczycie góry, która Was połączyła czy we własnym ogrodzie. Polskie prawo daje możliwość zorganizowania ślubu cywilnego po za murami urzędu, jednak nie jest to takie proste.

 

 

 

 

Najtrudniejszym punktem w organizacji takiego ślubu, jest wybór odpowiedniego miejsca. Należy pamiętać, że miejsce które wybierzemy musi zapewniać odpowiednią aurę całego wydarzenia tzn. musi być ciche, spokojne i bezpieczne zarówno dla urzędnika jak i Pary Młodej. W ustawie możemy przeczytać:

 

„… Na wniosek osoby zamierzającej zawrzeć małżeństwo kierownik urzędu stanu cywilnego przyjmuje oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego w okręgu rejestracji stanu cywilnego, w którym jest on właściwy, jeżeli wskazane we wniosku miejsce zawarcia małżeństwa zapewnia zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński.

 

Jeżeli wskazane we wniosku miejsce zawarcia małżeństwa nie spełnia wymogów, o których mowa w ust. 5, kierownik urzędu stanu cywilnego pisemnie odmawia przyjęcia oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński we wskazanym miejscu.”

 

 

 

 

Jak widzicie, niestety ekstremalne pomysły na ślub takie jak skok ze spadochronem, ślub pod wodą, w trakcie lotu balonem czy nad przepaścią póki co nie do końca jest możliwy do zrealizowania.

 

Jeśli wybraliście już miejsce na Wasz ślub i uważacie że spełni ono warunki ustawy, musicie napisać podanie do kierownika urzędu stanu cywilnego o możliwość wzięcia ślubu po za murami urzędu. Gdy będziecie składać podanie, dobrze jest napisać argumentację, dlaczego wybraliście to miejsce, dlaczego jest dla Was takie ważne oraz uwzględnijcie fakt, że zapewnicie wszystko co niezbędne urzędnikowi,  od transportu urzędnika na miejsce ślubu po krzesło i stół dla niego.  Jeśli macie taką możliwość to załączcie również zdjęcia miejsca, w którym chcielibyście aby udzielono Wam ślubu.

 

Obowiązkiem urzędnika jest, udanie się we wskazane przez Was miejsce i ocena możliwości udzielenia Wam w tym miejscu ślubu, jednak bardziej przychylnie urzędnicy patrzą na podania przygotowane z dbałością o detale i oszczędzające im czas.

 

 

Decydując się na organizację ślubu w plenerze, musicie pamiętać że wiąże się to z dużo wyższymi kosztami. O ile udzielenie ślubu cywilnego w urzędzie to koszt około 280 zł z oprawą muzyczną, to opłata w USC ślubu w plenerze wynosi w przybliżeniu 1500 zł. Wynika to z faktu iż, opłata za ślub cywilny, nie może wynosić więcej, niż 50% aktualnego średniego wynagrodzenia. Zazwyczaj USC pobierają opłatę w wysokości 1 000 zł, co stanowi koszty zakupu stroju dla urzędnika wraz z akcesoriami, nabycie insygniów z wizerunkiem orła ustalonym dla godła RP, patery na obrączki czy koszty dojazdu na miejsce czy wynagrodzenie dla zastępcy kierownika USC.

Dodatkowo, w swoim kosztorysie musicie uwzględnić koszty wynajęcia krzeseł i innych mebli, aranżacji miejsca, nagłośnienia i oświetlenia miejsca oraz miejsca awaryjnego, gdyby jednak zaczęło padać.

 

 

 

 

Pamiętajcie, że pomimo wielu trudności jakie występują w organizacji ślubu w plenerze, jedno jest pewne, nikt drugiego takiego ślubu nigdy nie będzie miał.

 

 

 

Kontakt

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

SPOŁECZNOŚCIOWO:

fotografia ślubna ceny – artystyczne zdjęcia ślubne dla Młodej Panny

Developed by fotografiaslubnalodz.pl

Aktualności
Aktualności
Aktualności

Czyli co ciekawego piszczy

w branży ślubnej i fotograficznej.

Aktualności
Kontakt